Черкаських батьків разом із дітьми-підлітками запрошують долучитись до програми підтримки.

У черкаських школах батьки разом із дітьми-підлітками зможуть стати учасниками «Програми 15».
Про це повідомили в департаменті освіти та гуманітарної політики Черкаської міськради.

«Програма 15» – це адаптована до українських реалій відома в усьому світі програма, що передбачає групову роботу з 15-річними підлітками та їх батьками з метою надання максимальної інформації для мінімізації розповсюдження соціально-небезпечних явищ і захворювань (наркоманії, алкоголізму, ВІЛ-інфекції тощо). Підлітки є психологічно слабкими, а тому легко піддаються таким «спокусам» і стають найбільш вразливою категорією.

Ця програма вже не один рік ефективно діє у Черкаській ЗОШ №8. Саме тому днями відбулось засідання практичних психологів і соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти, яким фахівці презентували зазначену програму та надали практичні поради.

Реалізація такого масштабного загальноміського проєкту була ініційована та підтримана департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради та КУ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» ЧМР.

«Шкільна психологічна служба має працювати з кожним учнем. І сучасні методи, технології, спеціальні курси та програми роблять реальною реалізацію такого складного завдання. Саме такою і є «Програма 15», яка допомагає об’єднати батьків, дітей та вчителів, аби підлітки не соромились говорити дорослим про свої проблеми, стали впевненішими у власних силах, а головне – навчились казати «НІ!» всім, хто пропонує їм спробувати наркотичні, психотропні чи будь-які інші речовини», – зазначила начальниця управління освіти департаменту освіти та гуманітарної політики Тетяна Ткаченко.

Програма складається з 16-ти зустрічей, а її особливістю є проведення окремих занять з підлітками та їх батьками. У таких групах обговорюють однакові теми, завдяки чому в подальшому батьки легко можуть спілкуватись з дітьми на «складні» та проблемні питання, адже вони мають спільну інформацію, яку разом простіше обговорити.

Участь у ній – безкоштовна. З усіх організаційних питань необхідно звертатись до шкільних практичних психологів або соціальних педагогів закладів загальної середньої освіти м. Черкаси.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *