Верховна Рада під час ухвалення бюджету виокремила пріоритети розподілення коштів на наступний рік

2 грудня Верховна Рада підтримала проект Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік».

Проект Держбюджету-2022 вперше ґрунтується на Бюджетній декларації-2022-2024 та враховує підтриманий Верховною Радою ресурсний законопроект 5600.

Під час підготовки Державного бюджету України Мінфін спільно з міністерствами та відомствами ґрунтовно опрацював понад 3 тисячі правок народних депутатів. Значну їх частину враховано відповідно до пріоритетів Програми Президента України, а це, зокрема, такі ініціативи, як «Велике будівництво», «Доступне житло», «Туристичні магніти», «Цифрова трансформація», Програми діяльності Уряду та Верховної Ради в межах наявних можливостей ресурсної частини бюджету. Загалом, у рамках Бюджетних висновків враховано парламентські ініціативи на суму понад 37 млрд гривень.

Порівняно з першим читанням доходи державного бюджету зросли на 54,7 млрд грн і визначені в сумі 1 трлн 332 млрд грн. Видатки закладені на рівні 1 трлн 521 млрд грн і враховують фінансування всіх пріоритетних потреб держави, зокрема:

  • забезпечення якісного рівня медицини та освіти;
  • створення інклюзивного освітнього середовища та безбар’єрного простору;
  • підтримку ветеранів;
  • посилення обороноздатності й безпеки держави;
  • розвиток інфраструктури;
  • цифровізацію.

У рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом граничний дефіцит бюджету встановлено на рівні 3,5% ВВП, а в середньостроковій перспективі планується його поступове зниження до 3% ВВП у 2023 році та 2,7% ВВП у 2024-му. Це дозволить не лише продовжити фіскальну консолідацію бюджету, зменшити боргове навантаження, але й збільшить інвестиції в розвиток країни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *