Чому варто ознайомитися з ідеєю мінімалізму?

розміщено в: Культура, Суспільство | 0 | 94

Шалений ритм життя, до якого ми звикли, час від часу забирає енергію та сили рухатися далі. Проте багато хто навіть не задумувався над тим, що наші ресурси забирає не тільки стрес, а й усі речі, якими ми володіємо.

Чому варто ознайомитися з ідеєю мінімалізму?

Розповім свою історію. 4 роки тому в книжковому магазині до мене в руки потрапив, на той час, бестселер «Викинь мотлох із життя» японської авторки Марі Кондо. Прочитала анотацію – цікаво, проте не дуже вірила, що позбувшись речей можна навести лад у своєму житті. Придбала, почала читати й з першої до останньої сторінки не могла відірватися від книги.

У чому суть?

Ми обслуговуємо кожну річ, яка в нас є. А, зазвичай, у кожної людини занадто багато непотрібних речей. Усі такі речі забрають наш дорогоцінний час, який ми могли б провести так, як забажаємо. Хтось знайде вільні години для спорту, хтось для мистецтва, а хтось для кулінарії, не витрачаючи більшість свого часу на прибирання чи пошук потрібної сумки у величезній купі непотрібних. Я не думала, що в мене виявиться настільки багато речей типу «а якщо знадобиться», «ой, я ж гроші витратила на неї, шкода викинути», «от схудну й тоді ця сукня точно знадобиться». Як правило, ці речі ніколи нам не стають в пригоді, кожну річ можна замінити іншою, або в крайньому разі, купити в магазині аналогічну.

Відразу скажу, що за 4 роки я позбавилась приблизно 80% речей, що в мене були. Чи шкодую про це? Ні, абсолютно. Навіть зараз, через такий тривалий період, у мене є, що викинути/ продати/ подарувати.

Наведу приклад, раніше відкривала шафу й вона була вкрай заповнена одягом. Багато одягу, у якому я відчувала себе не впевнено, не гарно, я ним не користувалась, проте шкода було викинути. Ці психологічні установки є майже в кожної особи, й треба над собою добре працювати, аби їх позбутися. Було в мене, мабуть, більше 500 одиниць одягу, не враховуючи нижньої білизни та шкарпеток. Зараз ця кількість ледь доходить до 70, проте я усіма ними користуюсь і вони приносять мені радість. Те саме стосується косметики. Оскільки я пов’язана з б’юті-сферою, мені доводиться часто купувати косметику. Якийсь тональний крем не підійшов по кольору, тіні по текстурі, помада по стійкості і таке інше, проте я все це зберігала задля того, аби здавалось, що я володію великою кількістю речей. Зараз усе змінилось, у мене з косметичних засобів справді тільки те, що мені пасує за всіма критеріями. З дитинства бабусі, дідусі, батьки нас вчили: «Якщо в тебе багато речей – ти багатий». Проте зараз поширена інша думка, навіяна мінімалізмом: «Менше – означає більше». І справді, чим менше в тебе речей, тим ти відчуваєш себе багатшим, адже володієш якісними, потрібними предметами, які з радістю використовуєш.

І так, ви зацікавились цією ідеєю. Що далі?

Для початку треба точно зрозуміти навіщо ви це робите. Моєю метою 4 роки тому було зрозуміти, ким я хочу бути й більше часу приділяти друзям, а не прибиранню. Фактично, усе заплановане здійснилось. Зараз я знову відчуваю знесилення, тому збираюсь позбавитися мотлоху, який назбирала за 4 роки. Моя мета нині – знайти час для спорту й більше приділяти уваги своїй роботі бровісткою.

Визначили мету? Чудово! Тоді треба діяти!

Покладіть на підлогу абсолютно весь одяг, який у вас є. Так, дістаньте його з валіз, верхнів поличок шафи, комодів, і, навіть, з-під ліжка, нехай буде у вас перед очима. Ви здивуєтесь наскільки його багато. Тоді беріть кожну річ окремо в руки, і якщо вона вам приносить радість, то залишайте, а якщо ні – викидайте. Усе здається просто і банально, проте на це у Вас піде чимало годин. Те ж саме необхідно зробити з книжками, взуттям, косметикою, побутовою хімією, канцелярією документами й сентиментальними речами. Після першого разу, як я це розділила всі речі на 2 купи, вийшло не так ідеально, як хотіла, проте позбулась близько 10 мішків мотлоху. І це все я зберігала в себе вдома. Проте навіщо?

Викидати, чи є інші способи?

Якщо річ не потрібна, то можна:

  1. Подарувати. Пам’ятайте, що комусь вона принесе набагато більше радості.
  2. Продати. Можна не погано підзаробити.
  3. Віддати на благодійність.
  4. Викинути.

Досі скептично ставитеся до цієї ідеї?

Вважаєте, що навіщо викидати одні речі, й тоді витрачати гроші на інші такі ж самі? Зі свого досвіду скажу, що коли позбудетеся за 4 роки приблизно 50-ти величезних мішків мотлоху, то ви будете дуже зважено ставитися до покупок, і так чином довкола вас будуть лише ті ідеальні речі, від яких аж дух перехоплює.

Що зміниться в житті?

  1. Ви будете витрачати значно менше часу на прибирання, не миючи від пилу 200 сувенірів із закордону, які отримали в подарунок від родичів.
  2. Ви станете спокійніше, адже точно будете знати якими речами володієте. Так, так, це можливо чітко знати. Нині у мене немає думки «Не знаю, вдома треба подивитися», коли в мене запитують про наявність якоїь речі. Я точно знаю, що в мене і де лежить.
  3. Ви зможете економити гроші. Навіщо треба ще одний новенький рушник, якщо вдома вже їх 20 штук лежить?
  4. Ви навчитеся з повагою ставитися до свого життя. З багатьма людьми припиниться спілкування, оскільки зрозумієте, що ваші стосунки токсичні й ви варті більшого.

Починайте!

Тепер ви ознайомилися з основами методу й сміливо можете приступати до прибирання. Пам’ятайте, що набагато приємніше жити в оселі, яка не захаращена мотлохом!

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *