Що зміниться у медзакладах Черкас з першого квітня?

З першого квітня 2020 року стартує реформування вторинної ланки медицини. Про це журналістам Суспільного повідомив директор департаменту охорони здоров’я Черкаської міськради Олег Стадник. У пріоритеті – пологи, неонатологія, інфаркт міокарда, інсульти і гострі порушення мозкового кровообігу. Кошти за надані медичні послуги лікувальним закладам перераховуватиме Національна служба здоров’я України, інформує Суспільне.

Лікар-ендоскопіст Дмитро Задериголова показує обладнання діагностичного відділення: “Ці інструментальні методи дослідження проводяться пацієнтам для виявлення патологій шлунково-кишкового тракту. Для цього використовується відеоендоскопія і одна із вимог НСЗУ – це наявність не лише процесора, але і обладнання, яке б записувало цю інформацію і зберігалося протягом двох років”.

Лікар-ендоскопіст Дмитро Задериголова показує обладнання діагностичного відділення

Лікар-ендоскопіст Дмитро Задериголова показує обладнання діагностичного відділення

Таку вимогу повинен виконати медичний заклад для підписання договору із Національною службою здоров’я України, − пояснює головний лікар першої міської лікарні Тимофій Тронц: “На сьогодні ми в документальному і технічному плані, в принципі, вийшли на фінішну пряму до заключення угоди із НСЗУ. Перше квітня 2020 року покаже, який заклад на що здатний. Фактично ми вступаємо у період конкуренції між закладами, особливо багатопрофільними лікарнями, такими, як наша, як інші в області є багатопрофільні”.

Головний лікар додає, як реформування вторинної ланки вплине на лікарів закладу: “Лікарям, перш за все, треба буде самим над собою дуже ретельно попрацювати, щоб ця реформа на них відобразилася у кращий бік. Маю на увазі, у плані оплати за працю. Тому що це буде період конкуренції, і не тільки між закладами, але і фахівцями”.

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Олег Стадник пояснює, чи готові черкаські лікарні до реформування вторинної ланки: “Ідеальної ситуації немає, але майже всі заклади готові, тому що зроблені усі вимоги, про які я казав: комп’ютеризація, наявність медично-інформаційної системи, наявність цифрових підписів, наявність автономізації закладів. Пологовий будинок “Центр матері та дитини” претендуватиме на пріоритетні напрямки: пологи, неонатологія, Третя міська лікарня може претендувати на пріоритетні пакети інфаркт/інсульт, всі інші – будуть претендувати на інші пакети”.

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Олег Стадник пояснює, чи готові черкаські лікарні до реформування вторинної ланки

Директор департаменту охорони здоров’я міськради Олег Стадник пояснює, чи готові черкаські лікарні до реформування вторинної ланки

За словами Олега Стадника, якщо Національна служба здоров’я відмовиться укладати угоди з фахівцями певної галузі медицини через відсутність технічного забезпечення, то за ці послуги пацієнти платитимуть окремо.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *