Чому плаче немовля та як зрозуміти його потреби?

розміщено в: Актуально, Суспільство | 0 |

Плач – це дуже своєрідний спосіб спілкування у малюків. Причому інтенсивність і емоційне забарвлення плачу дуже сильно залежить від того, що хочуть сказати малюки. Багато батьків досить швидко починають розуміти цю своєрідну мову своєї дитини.

Причини плачу

Просто так немовля ніколи не плаче. Криком він подає сигнал, що його щось турбує. Ігнорувати сигнали про допомогу крихти ні в якому разі не можна. Реагуйте на них відразу ж і усувайте причину дискомфорту. І не бійтеся «зіпсувати» малюка зайвою турботою. Дитячі психологи стверджують, що розпестити дитини до року неможливо. У цьому ніжному віці у нього формується базове почуття безпеки, впевненості і безумовності любові мами. Тому кожен раз, коли малятко плаче, беріть його на ручки, прикладайте до грудей і пробуйте зрозуміти, чого ж хоче ваш карапуз. У перші дні буде непросто, однак зовсім скоро ви побачите, що плач крихти в залежності від його потреб різний і  ви зможете розуміти його з першого крехтіння.

5 причин плачу

  1. Хочу їсти!

Голод – найчастіша причина крику. Про те, що малюк хоче їсти, він повідомляє особливим плачем: спочатку він покректує, сопе, потім починає заклично плакати. «Голодний плач» часто супроводжується смоктальними рухами губ і пошуком грудей.

Порада: Годуйте малюка на вимогу.

  1. Змініть підгузник!

Якщо плач малюка звучить не як вимогливий рев, а жалібне похникування,немовля ворушиться і крекче, швидше за все, його турбує переповнений підгузник. Шкіра новонародженого дуже тонка і чутлива. Тому від тривалого контакту з вологою можуть виникати попрілості , які викликають неприємні відчуття у малюка.

Порада:  Змінювати підгузок потрібно раз на дві-три години, звісно,якщо дитина випорожниться, то варто замінювати відразу, навіть, якщо малюк спить, так як кал роз’їдає попу.

  1. Холодно чи жарко!

Система терморегуляції організму у немовлят ще не до кінця сформована, тому вони чутливі навіть до невеликих перепадів температури.Якщо дитина сита, чиста і здорова плаче ,то можливо, їй дуже жарко або вона замерзла . Коли дитині холодно, він пронизливо кричить і активно махає ручками. Коли жарко – личко прикрашає червоний рум’янець, малюк пхикає, перевертається. Перевірити чи комфортно дитинці, просто – досить теплою рукою доторкнутися до його потилиці і спинки. Якщо вона мокра і гаряча, значить, ви надмірно закутали малюка.

Порада: Створіть комфортні умови для дитини. Ліжечко встановіть в місці, де немає протягів, батареї, не потрапляють прямі сонячні промені. Подбайте про те, щоб в кімнаті завжди було свіже повітря. Для цього регулярно провітрюйте її. Температура повітря повинна бути близько 18-20 градусів. Ну і, звичайно ж, слід подбати про якісний одяг із натуральних матеріалів, які дозволяють шкірі малюка «дихати».

  1. Хочу маминої ласки!

Немовля може хникати і просто тому, що хоче відчути ваше тепло, ваш запах, биття вашого серця. Спілкування і тілесний контакт з мамою йому так само необхідні, як її молочко, свіже повітря і сон.

Порада: Як можна частіше носіть крихітку на руках, говоріть з нею, не бійтеся цілувати і голубити. Ваша любов і ніжність – найдорожчі ліки!

  1. Мені боляче!

Найтривожніша причина, чому плаче немовля – від болю. Викликають його найчастіше коліки (малюк різко і голосно кричить, сова ніжками, підтискає їх до черевця) або ріжучі зубки (крихітка іноді відмовляється від їжі, то різко кричить, то затихає).

Порада: Щоб полегшити стан малюка при коліках, можна спробувати «метод кенгуру» – носіть дитину голенькою обличчям до себе. Так забезпечується ефект «шкіра до шкіри». Тепло маминого тіла зігріває малюка, заспокоює його і знімає біль. Допоможе і масаж животика – кругові рухи за годинниковою стрілкою навколо пупка. Якщо нічого не допомагає, можна скористатися газовідвідною трубочкою. Або купіть спеціальну грілочку для животика від фірми “nip”. При зубному болю допоможуть охолоджені прорізувачі, спеціальні гелі (використовувати їх можна тільки після консультації з педіатром).

Як заспокоїти малюка

  1. Запропонуйте малюку груди або пляшечку, якщо він на штучному вигодовуванні.

Малюк може плакати через те, що голодний, або просто, щоб задовольнити рефлекс смоктання, якщо ваше немовля любить соску, то запропонуйте йому її.

  1. Ніжно обійміть.

Візьміть малюка на руки, не забуваючи підтримувати долонею голівку в районі потилиці, і притисніть до себе. Обійми заспокоють малюка і нададуть йому відчуття безпеки. А ще вони збільшують вироблення гормону окситоцину – так званого «гормону обіймів», який знижує біль і підвищує позитивні емоції.

  1. Сповийте або навпаки розповийте малюка.

Новонароджені ще пам’ятають, як тепло і затишно було в мами в животику. Тож сповивання, яке обмежує рухи, може нагадати ті відчуття безпеки і заспокоїти дитину. Якщо ж плаче сповита дитина – варто звільнити її ручки та ніжки, можливо, ви сповили її надто туго.

  1. Спробуйте так званий «білий шум».

Заспокійливі звуки білого шуму, схожі на звуки материнської утроби, присплять немовля. Білий шум можна включати на спеціальних приладах або скачати програму на смартфон. Якщо такої можливості немає, просто візьміть дитину на руки, ритмічно похитуйте її і неголосно монотонно шипіть у неї над вушком: «Ш-ш-ш».

  1. Розсмішіть.

Змініть плач на щось смішне. Покажіть веселу іграшку. Говоріть до дитини, розкажіть забавлянку. Поговоріть до неї смішним голосом. Пограйте в «ку-ку». Словом, намагайтеся викликати в дитину усмішку.

Автор: Олена Каплій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *