Вагітність – це радісний та хвилюючий процес, який інколи лякає одночасно двох батьків. Вагітна жінка схильна до спалахів гніву, перепадів настрою, капризів, причини яких криються в гормональній перебудові організму. Часто чоловіки не розуміють стан дружини і тікають від цієї відповідальності.Тому сьогодні хочу поділитися порадами для майбутнього тата, щоб вагітність проходила якомога спокійніше.
Щодня ходіть із дружиною на прогулянку
Хоча б навколо будинку. При можливості, з’їздіть на природу подихати свіжим повітрям, погодувати пташок, поплавати на човнику, сходіть у парк, поведіть кохану на побачення в її улюблений заклад.
Вагітна жінка – мала дитина
Перепади настрою – це абсолютно нормальне явище для вагітної жінки, тому будьте до цього морально готові. Навіть якщо дружина не просить про підтримку – робіть це. Турбота з вашого боку дуже важлива в цей період.Вагітні жінки страждають «хворобою перламутрових ґудзиків» – самі не знають, чого хочуть. Спочатку чоловік, по мірі сил намагається виконати бажання дружини. Серед ночі їде на інший кінець міста за солоними огірками, а повернувшись, дізнається, що дружина передумала і їй потрібна полуниця. З гумором ставиться до щоденних оглядів на предмет наявності жіночого волосся, відбитків помади, запаху чужих парфумів. З усіх сил намагається зрозуміти, чому в моменти ніжності дружина відсторонюється від нього з плачем і криком «ти мене не любиш». Для чоловічої логіки це нелегке випробування. І в чоловіка може урватися терпець. В родині починаються скандали. Чоловік відстоює свою точку зору, зривається на крик або оголошує бойкот.
Порада. Запорукою щасливого перебігу вагітності та миру у родині буде ваш спокій. Жінка деколи сама не розуміє, що з нею коїться, у всьому винні гормони. Подбайте про те, щоб дружина не почувалася самотньою, відчувала підтримку, увагу і турботу. Візьміть за правило цілувати дружину зранку перед тим, як ви йдете на роботу і після повернення додому, цікавтеся, як пройшов день, зробіть масаж спини. Кращий спосіб припинити конфлікт – обійняти дружину і сказати, як сильно ви її кохаєте.
Також, допомагайте дружині вдягатися і взуватися. Їй вже не слід нахилятися, а у вас є шанс потренувати навички, які вам скоро знадобляться.
Спілкуйтеся з немовлям у животику.
Частіше торкайтеся, гладьте животик вашій коханій. Балакайте до дитини, співайте, це допоможе їй швидше впізнати ваш голос після народження.
Говоріть про батьківство з мамою вашого малюка .
Зараз – саме час почати обговорювати те, якими батьками ви хочете бути. Чи обидва ви за грудне вигодовування? (Підтримка батька грає ключову роль в успішному грудному вигодовуванні!) Чи обидва ви згодні з тим, що малюк буде спати в своєму ліжечку в окремій кімнаті (або, навпаки, спочатку з вами)? Хто буде працювати, а хто піде у відпустку по догляду за дитиною? Як ви плануєте розділити батьківські обов’язки? Пам’ятайте про те, що поки це лише теоретичні роздуми. Як тільки у вас з’явиться малюк, ваші почуття, емоції і рішення можуть змінитися. Грудне вигодовування може виявитися складнішим, ніж ви собі уявляли, а зміна підгузників – більш клопіткою. Також ви можете обговорити і більш довгострокові плани по вихованню, хоч зараз це і здається неактуальним. Але так ви будете готові, коли час настане.
Ходіть з дружиною на УЗД.
Відвідування лікаря разом з майбутньою мамою – відмінний спосіб долучитися до процесу і усвідомити, що у вас дійсно скоро з’явиться малюк. Це особливий досвід – побачити дитину на УЗД, але навіть рядові візити до лікаря допоможуть вам відчути себе причетним і краще розуміти, що відбувається. Так у вас буде можливість поставити свої власні питання, зрозуміти, що переживає ваша дружина і дізнатися більше про розвиток дитини. Можливо, у вас не буде можливості щоразу ходити до лікаря з дружиною, але постарайтеся робити це якомога частіше і попросіть її записуватися на час, що для вас зручніший.
Робіть компліменти.
Кожна жінка любить коли їй роблять компліменти. А вагітна жінка потребує цього набагато більше. Деякі з них комплексують з приводу ваги, зміни обличчя, та тіла. Нагадуйте своїй коханій, яка вона прекрасна, як їй личить вагітність, тому що справді жінки стають більш привабливими, коли в положенні.Кажіть їй про свої почуття до неї.
З’ясуйте важливу інформацію.
З’ясуйте, яка ситуація з вакцинацією? Що потрібно для отримання державної допомоги? Подайте всі необхідні документи для свідоцтва про народження малюка. Візьміть цю роботу на себе.
Зрозумійте, що ваше інтимне життя може змінитися .
Батьківство безумовно вплине на ваші сексуальні стосунки. З того самого моменту, як ви дізнаєтеся, що станете батьком, ви будете відчувати найрізноманітніші емоції, в тому числі і бажання інтимної близькості, і замішання, і боязнь нашкодити вагітності. Тут також важливо спілкуватися. Ви почуєте жарти про те, що ваше сексуальне життя скінчилося, а також про те, як буде змінюватися тіло вашої дружини під час вагітності. Це все дурниці, що не торкаються емоційної складності стосовно сексу і батьківства. В реальності ж після пологів жінці потрібно більше 6 тижнів на фізичне відновлення. А додайте до цього безсонні ночі, грудне вигодовування, виснаженість, емоційну втому, пов’язану з новим досвідом батьківства. Тут вам важливо спілкуватися з партнером і чесно говорити про свої потреби – відкритість допоможе швидше відновити інтимну сторону ваших відносин. І пам’ятайте: секс після пологів може стати ще кращим! Тепер ваш зв’язок ще тісніший, а спільний новий досвід по-справжньому зближує молодих батьків.
Відзначайте важливі події .
Як правило, відзначаючи важливі етапи вагітності, вітають майбутню маму. Але вас це стосується не менше. Влаштуйте разом вечірку «baby shower», поділіться з друзями першими новинами про стать дитини або першими знімками УЗД. Ходіть разом вибирати придане для малюка, ведіть разом щоденник вагітності і багато фотографуйтеся разом – розділіть удвох всі важливі події і покажіть, що для вас це так само важливо.
Намагайтеся висипатися .
Сон необхідний не тільки вашому малюкові, але і вам самим. Є кілька способів висипатися для новоспечених мам і татусів – почитайте про це побільше і знайдіть те, що працює для вас. Пам’ятайте про те, що в родині повинні висипатися всі. Так, вам потрібно відпочити перед завтрашньою роботою, але і мамі це потрібно. Розділіть нічні годування і зміну підгузників, висипайтеся по черзі, замінюйте одне одного, щоб кожен з вас встигав відновлюватися.
Розділіть відповідальність.
І після народження продовжуйте брати активну участь у догляді за дитиною. Багато татусів зосереджуються на зароблянні грошей, залишаючи турботу про крихітку на маму. Але ваша роль тут так само важлива. Ви можете допомагати міняти підгузки (в тому числі і вставати для цього вночі), купати малюка, проводити з ним час, читати йому, співати перед сном, годувати з пляшечки, а також приносити мамі перекус або чай і допомагати їй по побуті.
Зберігайте почуття гумору .
Батьківство на початку – це хаос, складності і постійне відчуття виснаженості. Але це також весело і захоплююче! Головне – проходьте крізь складні моменти разом і з почуттям гумору. Смійтеся з підгузників дитини, які виглядають, ніби там щось вибухнуло, з того, як ви не висипаєтеся і почуваєтеся, як зомбі, з того, як випадково наливаєте грудне молоко собі в каву. Сміх і почуття гумору допоможуть пройти через всі ці труднощі набагато простіше.
Готуйтеся до появи малюка разом.
Перед народженням малюка потрібно стільки всього підготувати! Вагітність – це не тільки про виношування дитини, але і про створення для неї якомога кращих умов життя і розвитку. Складіть список того, що вам потрібно зробити і купити, сплануйте доходи своєї сім’ї і необхідні витрати, дізнайтеся якомога більше про догляд за малюком в перші місяці. Повірте, вам сподобається приймати в усьому цьому безпосередню участь. Що можете зробити конкретно ви? Вибрати автокрісло і навчитися його закріплювати, зайнятися ремонтом дитячої, збиранням меблів для неї, вирішити, чи будете ви страхувати життя і здоров’я малюка (якщо так, то вибрати найкращий план страхування), записатися на курси для майбутніх батьків з дружиною, обговорити з шефом можливість в перший місяць після пологів попрацювати віддалено, зібрати сумку в пологовий будинок і скласти план дій на момент, коли пологи почнуться.
Обговоріть, чи будуть у вас спільні пологи.
Саме час всерйоз задатися питанням, йти з жінкою на партнерські пологи чи ні. Звичайно, ви не зобов’язані йти в пологовий зал, але, тим не менш, спільні пологи – це природна подія, яка дарує парам дорогоцінну близькість. Крім того, якщо ви вирішите бути присутнім, у вас буде перевага в тому, що ви зможете висловити свою точку зору щодо всього процесу. А коли ваша дружина через роки скаже: «Ти не уявляєш, як я страждала», ви підтримаєте її, сказавши, що день і правда був стомлюючим, але також найпрекраснішим у вашому житті. Рішення повинно бути прийняте свідомо та спільно без заставляння. Участь в пологах може полягати як в простому триманні за руку, витиранні поту з лоба, словах любові і підбадьорення, так і в знеболюючому масажі, підтримці при переймах і потугах. Дуже важливо пам’ятати, що ви з лікарями – одна команда, і поводитися відповідно.Оскільки необхідні знання не з’являться самі собою, до спільних пологів треба готуватися. Якомога більше дізнайтеся про течію і стадії пологів, щоб ніщо не було для вас несподіванкою. Для цього на сьогодні існує маса можливостей: журнали і книги про вагітність і пологи, інформація з інтернету, відеофільми про пологи і внутрішньоутробний розвиток дитини. Частіше всього пари проходять увесь шлях пологів разом від початку до кінця. Є варіант, коли майбутній батько є присутнім під час першого періоду пологів (при переймах): робить породіллі масаж, стежить за її диханням, але не знаходиться в пологовій залі під час потуг, коли проходить другий період пологів (період безпосереднього народження дитини).
Слідкуйте за власним здоров’ям .
Поки ви чекаєте на малюка – це прекрасний час зосередитися на своєму здоров’ї. Якщо ви курите, постарайтеся кинути. Доведено, що вдихання сигаретного диму при вагітності збільшує ризик вроджених вад серця у дитини. А як харчуєтеся? Хороший збалансований раціон допоможе вам триматися на ногах протягом цих довгих напружених днів (і ночей!) в новій ролі батька. Для цього достатньо ввести в свій режим харчування лише кілька простих змін, а також додати в раціон більше продуктів, багатих на клітковину і стимулюючих імунітет.
Автор: Олена Каплій
Залишити відповідь