Перші кроки. Поради батькам

розміщено в: Актуально, Суспільство | 0 |

Кожен з батьків чекає того моменту, коли малюк зробить перший крок. Дорослі, звичайно, хочуть допомогти дитині піти, намагаються навчити дитину ходити самостійно якнайшвидше. Часто батьки починають хвилюватись, коли дитина не встає на ноги і не робить свої перші кроки тоді, коли її однолітки вже змогли це зробити. Насправді причин для паніки тут немає, оскільки кожна людина розвивається індивідуально і декому може знадобитись більше часу для освоєння нових навичок, ніж іншим. Лікарі радять пам’ятати про це й наголошують на тому, що в жодному разі не потрібно порівнювати свою дитину з іншими.

Коли дитина повинна почати робити перші кроки

Згідно з нормами педіатрії, в середньому перші спроби стояти з допомогою батьків малюк починає робити, досягнувши 7-9-місячного віку. Через два-три місяці дитина пробує робити свої перші кроки й вже майже не потребує підтримки старших. Бувають також випадки, коли навіть після виповнення року дитина не проявляє інтересу у питанні самостійного пересування на двох ніжках. Не потрібно відразу списувати це на прояв якихось захворювань. Відсутність бажання робити свої перші кроки можуть бути пов’язані з індивідуальними особливостями фізичного та психологічного розвитку дитини, а саме:

  • вагою малюка;
  • його комплекцією;
  • готовністю м’язів;
  • міцністю хребців;
  • загальним станом здоров’я (наявністю або відсутністю хронічних хвороб);
  • особливостями спадковості;
  • характер дитини;
  • та самим бажанням дитини.

Саме особисте бажання малюка є ключовим фактором у процесі вертикальної ходьби. Природа влаштована таким чином, що бажання ходити з’являється саме тоді, коли для його реалізації є оптимальні можливості організму. Якщо дитина успішно впоралася з усіма попередніми стадіями, такими, як перевороти, сидіння та повзання, то з стоянням і ходьбою йому буде набагато легше. В будь-якому разі не потрібно квапити дитину чи насильно змушувати її приймати вертикальне положення. Психологічний тиск зробить процес дорослішання більш складним й може викликати появу серйозних комплексів у дитини в подальшому. Не варто насильно вчити дитину самостійно ходити й тому, що якщо малюк має зайву вагу, то надмірне навантаження на хребет може стати причиною появи більш серйозних проблем зі здоров’ям.

Топ-4 поради, якщо дитина хоче ходити

Порада № 1

Безпека. Батьки повинні потурбуватися про безпеку свого малюка. На його дорозі не повинні зустрічатися гострі кути, розетки без безпеки, скляні предмети, речі на нижніх поличках. Щоб зробити дім безпечним, придбайте спеціальний дитячий захист (блокатор на двері, заглушки, термоколим або гімнастичний мат, захист на кути, гнучкий замок для шафи та комодів, металева захисна перегородка для сходів ,якщо ви живете у будинку і так далі).

Порада №2

Правильна підтримка. Малюка слід правильно підтримувати при ходьбі. Не можна брати дитину під пахви,так як це може нашкодити голіностопам. Малюка варто брати за руки, та чекати поки він сам проявить бажання стати. Оптимальний варіант це придбати інтерактивні дитячі ходунки, за допомогою якого немовля зможе самостійно ходити. Для того, щоб він не був марною тратою грошей, після того як немовля самостійно ходитиме, придбайте модель толкара із функцією навчання та інтерактиву. Наприклад, можливість вивчати літери та цифри, слухати мелодії та вивчати тварин.

Порада № 3

Зберігайте спокій. Перші кроки обов’язково будуть із падіннями. Не варто лякати малюка криками та причитанням. Падіння із свого росту не несе небезпеки немовляті, але якщо дитина злякалася  і заплакала, то візьміть  на руки, обійміть та заспокойте.

Порада № 4

Правильне взуття. Деякі батьки вважають,що взувати немовля не потрібно. Вдома альтернативою взуття може бути  non-skid носки-пінетки або носки-ботинки для перших кроків.Силіконова підошва не дає малюку ковзати, що  допомагає малюку безпечно навчитися ходити. На вулицю можна придбати пінетки або ортопедичне взуття для немовлят.


Автор: Олена Каплій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *