Партнерські пологи: переваги та недоліки

Дуже часто народження дитини батьки згадують як найщасливіший та найбільш стресовий досвід у житті, особливо, для майбутніх мам. Тому дедалі поширеною в Україні стає практика партнерських пологів.Партнери на пологах можуть виконувати важливу роль — нагадувати, як дихати під час переймів, надавати емоційну підтримку, заохочувати рухатися, робити масаж, давати їжу та воду, висловлювати свою вдячність і віру у безпечне завершення народження малюка та допомагають комунікувати з медиками. Вони також можуть бути “адвокатом” породіллі, і не допускати медичного свавілля.Багатьом жінкам здається, що партнерські пологи зміцнюють стосунки між подружжям, зближують і позитивно впливають на подальший догляд за дитиною. Чоловік, бачивши біль та страждання своєї жінки під час пологів, почне більше цінувати, кохати і приділяти більше часу їй та дитині.

Яка роль партнера в партнерських пологах

Пологи — не найлегше випробування для жінки, тому основне завдання партнера, хоч якось допомогти їй в цей період і тим самим полегшити процес дітонародження.

Що може робити партнер:

 • Допомагати породіллі пересуватися
 • Подавати їй воду або поїти її
 • Розминати і масажувати поперек або крижі
 • Підбадьорювати
 • Допомагати стежити за диханням і правильно дихати

 Також, у разі необхідності, партнер завжди може покликати на допомогу медичну сестру або  акушерку, а також тримати під контролем весь період перебування в пологовій кімнаті.

Чим корисні партнерські пологи для чоловіка та жінки 

 •   Існує думка, що у чоловіків, присутніх на пологах, батьківські інстинкти включаються значно раніше, ніж у чоловіків, які на них не були присутні. Стверджується, що чоловіки-партнери під час пологів краще відчувають своїх дітей.
 •  Під час партнерських пологів майбутня мама отримує як фізичну, так і психологічну підтримку з боку свого партнера, що в якійсь мірі полегшує їй процес дітонародження.

Позитивна сторона партнерських пологів

 Партнерські пологи, зазвичай, проходять легше для жінки і в багатьох випадках без розривів. Згідно із статистикою, більшість жінок, які народжували зі своїми коханими чоловіками, народили самостійно, без стимуляції.

 • Середньостатистична тривалість партнерських пологів зазвичай менша, ніж в жінок, які народжують без підтримки близької людини.
 • Жінка почувається вільніше та спокійніше поруч з чоловіком, що покращує її взаємодію з дитиною, допомагає краще відчувати своє тіло. чином, вірогідність травмування дитини під час пологів також знижується.
 • Чоловіки, які свідомо пішли на такий крок, зазвичай згадують народження своєї дитини як найпрекраснішу подію в житті.

Багато пар розповідають про покращення своїх стосунків та зміцнення сім’ї після спільного досвіду пологів. Але потрібно зазначити і наголосити, що всі вищезазначені пункти працюють, якщо ваш чоловік сам виявляє бажання бути присутнім під час пологів.

 • Він усвідомлює важливість народження своєї дитини та свою роль як партнера у цьому процесі. 
 • Ваші стосунки з чоловіком побудовані на довірі і ви почуватимете себе вільно в його присутності й не будете думати про свій зовнішній вигляд.

Негативна сторона партнерських пологів

 • Чоловік не виявляє бажання бути присутнім. У цьому випадку вам не потрібно тиснути та вмовляти. Якщо ваш коханий відчуває, що це не для нього, то варто прислухатись до нього. Можливо, він боїться вигляду крові або не впевнений, що може бути врівноваженим та виконувати функції партнера.
 • Вразливість партнера.Деякі чоловіки можуть втратити свідомість, бути в  шоковому стані, або навіть охолонути до партнерки після пологів.
 • Чоловік не цікавиться процесом вагітності, проте вирішив бути поруч, щоб довести собі та іншим, що він “чоловік”. Зазвичай така присутність на пологах більше заважає, ніж допомагає.
 • Ви з чоловіком не можете бути відвертими один з одним, відчуваєте складності у стосунках, однак вирішили, що партнерські пологи змінять ситуацію. Цілком можливо. Однак, швидше за все, це будуть зміни не в кращу сторону.

Основними вимогами партнерських пологів є довіра та взаєморозуміння між партнерами. Якщо ж парі бракує цих якостей, то спільні пологи лише допоможуть це відчути. І, навпаки, якщо вагітність була свідомим кроком двох люблячих дорослих людей, то поява дитини на очах обох батьків посилить відчуття єдності. Хорошим компромісом для багатьох пар може бути варіант, коли чоловік присутній в палаті лише під час перейм, а на початку потуг виходить за двері й продовжує чекати в коридорі. Потім лікарі покличуть тата перерізати пуповину, якщо в нього є таке бажання. Яким би не було ваше рішення, серйозно обміркуйте його. Усі чоловіки різні, але головний критерій оцінки готовності чоловіка до спільних пологів — це його особисте бажання бути присутнім.


Автор: Олена Каплій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *