Залишаємо немовля з татом: поради та лайфхаки

Бути мамою нелегко, інколи жінка згадує себе якою вона була до вагітності, як гуляла з подругами, ходила в спа салон або просто пила чай на самоті слухаючи улюблену музику, або малювала.  Народження дитини для пари  це щастя, новий етап в житті закоханих, який вчить чути одне одного та підтримувати. Багато хто з чоловіків думає, що  «це не чоловіча справа доглядати за дитиною», «краще треба виспатися, бо вранці на роботу, а жінка сама догляне»,  але ж відповідальність несуть двоє, тому потрібно навчитися говорити, чути та просити. Немовляті потрібен тато. Йому важливо відчувати чоловічі руки, захист, тепло та спокій. Доречі, діти швидше засинають на руках саме в татусів.

 Залишати чоловіка з немовлям не тільки можна, але й потрібно, тому що спілкування з татом важливий етап у розвитку дитини. Спочатку, домовтеся з чоловіком про день, коли саме він зможе посидіти з дитиною, наприклад на вихідних. Пропоную декілька лайфхаків, які дозволять спокійно залишити їх наодинці.

Порада № 1

Дайте чіткі інструкції. Те що для вас буденне, може бути новим для вашого чоловіка, тому перед вашим уходом спокійно розкажіть татові де, що лежить, що взяти з собою, якщо вони вирішили прогулятися і як діяти в нестандартних ситуаціях. Старайтеся спланувати час так, щоб ви пішли після основного прийому їжі, наприклад після обіду. 

Лайфхак: щоб чоловікові не прийшлось шукати речі, наготуйте все, що необхідне і складіть в органайзер та покладіть його на видному місці.

Порада № 2

Розкажіть чоловікові про денний сон. Вкладати немовля спати вдень, може виявитися справжнім випробуванням для тата, тому ваші поради можуть стати йому в нагоді. Розкажіть йому про знаки, які можуть підказати йому, що дитина хоче спати. Також, розкажіть татові про існуючі ваші ритуали для сну.

Лайфхак: щоб немовля швидко заснуло, порадьте татові скачати додаток з білим шумом, мелодіями або включити це в “YouTube”. Це універсальна порада, яка також може допомогти перед укладанням на ніч.

Порада № 3

Поспілкуйтеся про харчування. Зарання сплануйте, що буде на полудень. Приготуйте, те що любить ваша дитина, або для перекусу підійде фруктове пюре, дитячий творожок та дитяче печиво.

Лайфхак: щоб слюнявчики були завжди під боком їх можна почепити на спеціальний гачок з липучкою на стільчик для годування.

Порада № 4

Будьте на зв’язку, але не телефонуйте часто. Дозвольте татові з дитиною побути на самоті та насолодитися одне одним. Не потрібно кожні 5 хвилин писати та двонити, питаючи як вони і що роблять. Якщо виникне необхідність, чоловік вам сам напише та зателефонує, тому тримайте телефон біля себе.

Пам’ятайте, для багатьох дітей вихідні з татом — це завжди свято та яскраві спогадити дитинства. А відпочивша та задоволена мама та дружина завжди приносить у сім’ю тепло та затишок. Цінуйте свою родину та оберігайте. “Повага виявляється в тому, що чоловік і дружина уважні одне до одного, навіть коли виникають незгоди. Як говориться в одному пораднику, вони завжди знайдуть шлях до компромісу, «вони спокійно обговорюють проблему, з повагою вислуховують одне одного і приходять до рішення, яке задовольняє обох” — цитата з книги «Ten Lessons to Transform Your Marriage».


Автор: Олена Каплій

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *