Черкаським школам не вистачає учителів “Захисту України”

Черкаська обласна рада під час сесії ухвалила звернення до ВРУ та Кабміну щодо внесення змін до ЗУ «Про повну середню освіту» та наказу МОН «Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти». Пропозицію розглянути таке звернення внесла депутатка Оксана Циганок.

Так, у тексті звернення йдеться про дискримінаційні положення законодавства, які не дають змоги військовослужбовцям у відставці, що пішли на пенсію за вислугою років, працювати у школі. Таке право мають лише ті пенсіонери, які отримують пенсію за віком. Однак відсутність у навчальних закладах військовослужбовців, які б могли викладати цю дисципліну, значно знижує якість подачі матеріалу дітям.

Тому депутати просять внести зміни в ст. 22 Закону України «Про повну середню освіту» шляхом виключення фрази «за віком»

Черкаським школам не вистачає учителів "Захисту України"

Також обласні обранці пропонують додати посаду «Військовий керівник» до типового переліку штатних посад закладів ЗСО. Річ у тім, що військово-патріотичне виховання школярів відбувається в основному під час викладання предмета «Захист України», тому дуже важливо, щоб матеріал дітям подавали фахівці. Однак наразі близько 42% учителів предмета «Захист України» на Черкащині не відповідають вимогам Положення про допризовну підготовку:

  • 26% (101 особа) – це сержанти;
  • 22% (85 осіб) – не мають військового звання і взагалі не служили в армії;
  • 20% (76 осіб) – це рядові солдати;
  • 16% (60 осіб) – старші офіцери.
  • 12% (46 осіб)  – молодші офіцери;
  • 4% (17 осіб)  – прапорщики;

Проблема полягає у відсутності фахівців через низьку заробітну плату, оскільки у штатному розписі відсутня посада військового керівника. В середньостатистичному закладі загальної середньої освіти вчитель «Захисту України» має лише 3-4 години педагогічного навантаження, при тому, що ставка педагога становить 18 годин на тиждень. Посада ж військового керівника передбачала б 9 годин педагогічного навантаження для проведення в закладі освіти позакласної роботи з військово-патріотичного виховання.

– Враховуючи зазначене, пропонуємо Кабінету Міністрів України, Міністерству освіти і науки України розглянути питання щодо внесення змін до наказу Міністерства освіти і науки України від 06.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів закладів загальної середньої освіти» (зі змінами), ввівши до переліку посаду «Військовий керівник», – йдеться в тексті звернення.

За інформацією пресслужби Черкаської облради

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl+Enter.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *